Zwierzątka dla dzieci  – jak wybrać zwierzęta dla maluchów

Zwierzaki potrafią być najlepszymi przyjaciółmi ludzi, a szczególnie dzieci. Warto zastanowić się jednak, jaki pupil będzie odpowiedni dla naszego malucha. Zwierzę to nie zabawka, dlatego musimy najpierw wytłumaczyć dziecku, jak obchodzić się z nim i zapytać go, o jakim zwierzaku marzy. Sprawdź jakie zwierzątka dla dzieci są najłagodniejsze i bezpieczne, a dodatkowo przyjazne i towarzyskie. 

Berneński pies pasterski

Zwierzęta domowe, które są szczególnie przyjazne to psy. Jednak nie każda rasa jest bezpieczna dla dzieci. Berneński pies pasterski jest wyjątkowym psem, który jest niezwykle inteligentny i łagodny. Uwielbia ludzi, a także dzieci, szczególnie jeżeli dorastają razem. Ważne jest jednak, aby już od szczeniaka przygotować zestaw edukacyjny dla psa i szkolić go, ponieważ w przyszłości może być bardzo nieufny. Nauka i zabawa to podstawa w wychowaniu berneńskiego psa pasterskiego. Pierwsze miesiące powinien on być stale pod opieką i musi mieć bardzo dużo uwagi. Pewne jest jednak jedno – stanie się on najlepszym przyjacielem dziecka. Pies będzie bronił domu, bawił się z całą rodziną, bezgranicznie kochał i opiekował się maluchem. 

Zwierzątka dla dzieci
Zwierzątka dla dzieci

Zwierzątka dla dzieci – królik

Małe dzieci uwielbiają miękkie, puchate i urocze stworzenia. Z pewnością niejeden młody człowiek marzy o króliku miniaturce. Jest to bezpieczne zwierzę dla dzieci, jednak warto najpierw upewnić się, że dziecko nie ma alergii na jego sierść. Króliczki potrafią uczulać, dlatego niezbędne jest zrobienie badań przed przygarnięciem tego pupila. Zwierzątko to jest słodkie, milusińskie i przyjazne, jednak w zależności od osobnika może ono potrzebować więcej czasu spędzonego w samotności lub więcej uwagi. Króliczek nie wymaga tak duże opieki jak pies, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla małego dziecka. Rozmiar królika zależy od jego dokładnej rasy, wyróżniamy rasy takie jak angor miniaturka, teddy, baranek miniaturka, lew miniaturka oraz mini rex.  Dziecko może czesać królika, głaskać go oraz przyglądać się jego ciekawym skokom. Jest to też świetna okazja, aby nasza pociecha nauczyła się odpowiedzialności i pomagała przy sprzątaniu klatki i bałaganu, który potrafi zrobić zwierzę. 

Wodna kategoria zwierzątek – pierwsze akwarium

Zakupienie dziecku akwarium jest idealną okazją do nauczenia go systematyczności oraz trzymania porządku. Rybki potrzebują regularnego karmienia, wymiany wody i utrzymywania ich otoczenia w czystości. Warto powierzać część w tych zadań dziecku, ponieważ będzie ono czuło obowiązek opieki nad jego zwierzątkami a także satysfakcję. Niezależnie od tego czy dziecko ma 1 rok, 3, 4, 5 czy 10 lat, rybki są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy spełnić prośbę o zwierzątko, ale niekoniecznie jest na nie w domu miejsce. Rybki jako zwierzęta domowe dla dzieci są idealnym rozwiązaniem dla rozwoju ich kreatywności i opiekuńczości. Kolorowe stworzenia pokażą maluchowi podwodny świat  zwierząt i zmuszą go do używania wyobraźni oraz empatii.