Jaka trampolina dla dzieci jest dobrym wyborem?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na trampoliny dla dzieci, dlatego też na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej ciekawych modeli. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które elementy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najlepszą trampolinę.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje trampolin?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście trampoliny domowe, które wyróżniają się stosunkowo niewielkim rozmiarem. Tego typu modele są doskonałym wyborem dla rodziców, którzy nie mają dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać trampolinę dla najmłodszych dzieci, jak i również specjalne trampoliny dla starszych dzieci, które wykonują zdecydowanie bardziej skomplikowane ćwiczenia gimnastyczne. Coraz większą popularność zdobywają także trampoliny ogrodowe, które umożliwiają zabawę na świeżym powietrzu. Najlepszym wyborem są modele, które posiadają zabezpieczające siatki po bokach. Najdroższym rozwiązaniem są trampoliny sportowe, które wykorzystywane są głównie przez starsze dzieci. Trampoliny tego typu można wykorzystać nie tylko do zabawy, ale również do intensywnego treningu akrobatycznego.

Jaki stelaż trampoliny?

Porządna trampolina dla dzieci koniecznie musi posiadać solidny stelaż. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów, który ma bezpośredni wpływ na wytrzymałość i żywotność. Stelaż jest jednym z tych elementów, którego nie można wymienić, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Cienkie nogi i niskiej jakości mocowania sprężyn mogą niestety zbiegiem czasu się wykrzywić. Godna polecenia jest także specjalna pianka, która dodatkowo zabezpiecza poszczególne elementy stelaża.

Jakie maksymalne obciążenie trampoliny?

Przeglądając dostępne na rynku trampoliny dla dzieci warto zwrócić uwagę także na ich maksymalne obciążenie. Pamiętać należy o tym, że małe dzieci bardzo szybko rosną, dlatego też warto wybrać trampolinę z dużym zapasem. Na większych trampolinach w tym samym czasie może bawić się kilka osób, dlatego też tym bardziej należy zwrócić szczególną uwagę na maksymalne obciążenie. Na szczęście każdy z producentów podaje ten parametr, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku produkty.

Jakie sprężyny?

Kolejnym wartym uwagi elementem są oczywiście sprężyny. W dużej mierze to właśnie od nich zależy komfort i bezpieczeństwo zabawy. Sprężyny odpowiadają oczywiście za utrzymanie maty podczas skakania. Sprężyny w trampolinach odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też koniecznie muszą być wykonane z solidnych i sprawdzonych materiałów. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na jakość wykonania, ale również na mocowanie do stelaża i samej maty. Wysokiej klasy trampolina dla dzieci powinna posiadać specjalną osłonę na sprężyny, dzięki czemu podczas skakania ograniczy się ryzyko upadku na twardy element. Otwory pomiędzy sprężynami mogą stwarzać duże zagrożenie dla małych dzieci, dlatego też wszelkie szczeliny powinny być zawsze zabezpieczone.