Podarek na roczek – jaki wybrać?

Pierwszy rok życia to bardzo ważny czas. Dziecko rozwija się zarówno umysłowo, jak i cieleśnie. W związku z tym upominek przekazany tego dnia powinien być przemyślany. Jaki przedmiot przyda się 12-miesięcznemu maluchowi? Na co zwrócić uwagę, aby kupić praktyczny produkt? Zobacz, jaki powinien być wymarzony podarunek na roczek?

Gadżety – pomoc dla rodziców

Małe niemowlaki nie rozumieją przyjęcia urodzinowego. Dlatego bardzo często świetnym pomysłem na upominek są produkty, które udogadniają życie mamy i taty. Zawsze można dopytać, jakie wyposażenie będą przydatne. Czasami lepiej zrzucić się na okazalszy prezent w kilka osób. Może to być np. spacerówka czy przewijak.

Podarunek na pierwsze urodziny mogą stanowić też ubranka dla malucha. Rozwijający się niemowlak wymaga ciągłych zmian dużej części szafy. Tak częste kupowanie nowych ubrań wiąże się z ogromnymi kosztami. Dlatego można wesprzeć opiekunów w tym zadaniu. Oprócz klasycznych części szafy praktyczne mogą być okulary przeciwsłoneczne lub bluzy z nadrukiem.

Zabawki edukacyjne – nieocenione wsparcie rozwoju dziecka

Naukowcy działający w obszarze rozwoju dzieci wskazują, że pobudzanie zmysłów w najmłodszych latach życia ma kluczowe znaczenie. Zabawki sensoryczne dla 12-miesięcznych pociech działają na wzrok, dotyk, słuch, a także węch i smak. Najczęściej zrobione są z tworzyw o ciekawych powierzchniach. Mają też przemyślanie dopasowane barwy. Ponadto, mogą świecić i wydawać różne dźwięki i zapachy.

Kupując gadżety dla malucha, warto wskazać zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli dziecko ma już sporo produktów, które działają na dotyk, to więcej sensu będzie miał zakup instrumentu muzycznego lub gryzaka. Obecnie można także łatwo wyszukać gadżety, które szlifują wszystkie zmysły jednocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że produkt musi być prawidłowo dostosowany do wieku oraz zdolności malucha.

W jaki sposób wybrać zabawkę interaktywną?

Twórcy zabawek interaktywnych powinni zawsze podawać informację o przeznaczeniu swojego gadżetu. Na pudełkach można znaleźć wiek malucha, dla którego stworzony jest dany przedmiot. Jest to najważniejszy aspekt przy wyborze zabawki edukacyjnej. Ważnymi kryteriami są też pasje i faza rozwoju niemowlaka. Źle dopasowane upominki mogą obciążać emocjonalnie i nieść ze sobą zmęczenie. Z tego powodu zakup zabawek na roczek musi być zawsze dokładnie przemyślany.

Najlepsze zabawki – w jakim sklepie można je kupić?

Podarunki dla najmłodszych muszą spełniać restrykcyjne wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego akcesoria dziecięce najlepiej kupować w zaufanych miejscach. Jednym z najlepszych producentów jest firma Noski Noski. W asortymencie można wyszukać różne gadżety dla dzieci w każdym wieku. Dostępne są też akcesoria, które mogą ułatwić zadania takie jak przewijanie czy ubieranie dziecka.

Przede wszystkim warto zainteresować się działem zabawek kreatywnych. Można znaleźć tam szczególnie praktyczne gadżety, które spodobają się zarówno malcowi, jak i rodzicom.