Nuda nam nie straszna! 10 najciekawszych gier i zabaw dla najmłodszych

Nuda w czasie wakacji, weekendów lub innych wolnych dni? To nie musi być problem! Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych zabaw i gier, które zapewnią radość i zabawę nie tylko dzieciom, ale i całej rodzinie. Znajdziecie w nim propozycje gier edukacyjnych, gier planszowych, a także zabaw ruchowych i. Przygotujcie się na wiele godzin zabawy i śmiechu!

Klasyczne gry dla całej rodziny

Zestaw LEGO – rozwój i zabawa

Lego Classic Kreatywne potwory to przepiękny zestaw, który umożliwia dzieciom w wieku od czterech lat wspólną zabawę przez wiele godzin. Zestaw zawiera klocki LEGO w kolorach tęczy, pięć modeli potworków i torebkę z dodatkowymi klockami, z których można tworzyć własne konstrukcje. Każdy z modeli ma szczegółową ilustrowaną instrukcję, dzięki której nawet początkujący mogą poczuć dumę i radość z samodzielnego zbudowania zabawek. Zabawa klockami LEGO Classic poprawia umiejętności dzieci, takie jak twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów, dzięki czemu rozwijać się będą w wielu różnych kierunkach. Klocki są wykonane zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości i przechodzą testy bezpieczeństwa. Klocki LEGO mogą pomóc dzieciom w uczeniu się, odkrywaniu i rozwijaniu ich kreatywności. Pomagają też rozwijaniu wyobraźni, w uczeniu się wytrwałości i współpracy oraz w kształtowaniu umiejętności związanych z planowaniem i projektowaniem

Sprawdź swój refleks

5 sekund Dzieci kontra dorośli to zabawna gra, w której rodzice i dzieci rywalizują ze sobą, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Drużyny składają się z jednego dorosłego i jednego dziecka. Gracze mają pięć sekund na odpowiedź na pytanie. Pytania są wybrane tak, aby dorosły musiał skorzystać z wiedzy dziecka, a dziecko musiało skorzystać z wiedzy dorosłych. Za każdym razem, gdy dorosły prawidłowo odpowie na pytanie ze świata dziecka lub dziecko z sukcesem zmierzy się z pytaniem z otoczenia dorosłych, drużyna otrzyma dwa razy więcej punktów. Kto okaże się lepszy w starciu pokoleń? Przygotuj się na emocjonujące starcie w 5 sekund Dzieci kontra dorośli!

Klasyka sama w sobie

Twister Junior od Hasbro to zabawna gra dla dzieci w wieku od 3 lat! Ta dwustronna mata i odwracalna tarcza koła do losowania zapewniają dzieciom zabawę na 2 poziomach. Na poziomie 1 dzieci przemierzają safari, odkrywają kolory i odtwarzają zwierzęce odgłosy i ruchy. Po odwróceniu maty na poziom 2 gracze biorą udział w przyjęciu ze zwierzętami, gdzie muszą postawić swoje stopy lub dłonie na kolorze i zwierzęciu wskazanym przez koło. Gra Twister Junior to świetna okazja do aktywnej zabawy dla 2-4 graczy! Ten sposób na spędzenie wolnego czasu rozwija umiejętności motoryczne Twojego dziecka, pomaga zapamiętywać zwierzęta, kolory i przede wszystkim świetnie się bawić!

Przyszłe gwiazdy estradowe

Pozwól swoim dzieciom odkryć prawdziwy talent muzyczny i wyszaleć się poczas koncertu z przyjaciółmi. Karaoke to program komputerowy, który pozwala na wspólną zabawę w śpiewanie znanych przebojów. Zestaw zawiera mikrofon z długim kablem oraz płytę z programem w dwóch wersjach: telewizyjnej i komputerowej. Program zawiera 50 utworów w wersjach karaoke, z podkładami muzycznymi i dodatkowymi ścieżkami wokalnymi. Dodatkowo oferuje funkcję oceny śpiewu, dzięki której można uzyskać coraz lepsze wyniki. Dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać, dostępne są gotowe podkłady wokalne, które pomogą im śpiewać. Program umożliwia także nagranie płyty i po podłączeniu kamery – teledysków.

10 najciekawszych gier
10 najciekawszych gier

Pozwól dziecku się rozwijać!

Gra zręcznościowa dla każdego

Gra Łowienie Rybek to świetna zabawa dla całej rodziny. Celem gry jest wsunięcie wędki do rybki zanim się ona zamknie. Na początku gracz przesuwa przełącznik, aby platforma z rybkami się obróciła. Rybki unoszą się do góry otwierając paszczę. Gracz musi wsunąć wędkę w otwartą paszczę, aby złowić rybkę. Wygrywa ten gracz, który złowi najwięcej rybek. Zestaw zawiera 15 rybek, 2 wędki i zbiornik. Gra jest doskonałym prezentem dla każdego dziecka, ponieważ pobudza wyobraźnię, uczy koncentracji oraz rozwija sprawność manualną rąk. Żywe kolory i ciekawe wzory rybek pobudzają zainteresowanie dziecka i dają mu mnóstwo wesołej zabawy.

Wszystkie dzieci świata

Gra planszowa Wszystkie Dzieci Świata to wspaniała zabawa dla 2–4 graczy w wieku 5+ lat. Ta interaktywna gra pozwala użytkownikom poznać inne kultury i nauczyć się szacunku do innych. Gracze wyruszają w podróż po świecie, odwiedzając różne kraje i odkrywając ich tradycje. Przygoda polega na uzupełnianiu swojego paszportu o pieczątki z odwiedzanych miejsc. Gra zawiera planszę, 100 dwustronnych kart, 1 paszport i 12 pieczątek, 1 woreczek, 40 żetonów podróży, 7 kafelków biletów, 6 pionków postaci i plastikowych podstawek, kostkę i naklejki. Ten produkt jest niedostępny dla dzieci poniżej 3 roku życia. Gra planszowa Wszystkie Dzieci Świata jest laureatem wielu nagród, w tym Zabawki Roku 2021 – Najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce i znaku jakości.

Kalambury

Kalambury dla dzieci to rodzinna gra, która doskonale sprawdzi się podczas spędzania wolnego czasu we dwójkę lub grupie. Zestaw zawiera 54 ilustrowane karty z 216 hasłami z różnych dziedzin, dzięki czemu dzieci przeżyją wiele śmiechu i radości. Hasła są dostosowane do poziomu wiekowego dzieci, dlatego będą odpowiednie dla uczestników w wieku od 4 lat. Kalambury to doskonały sposób na ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia, tłumaczenia i komunikacji, dzięki którym dzieci będą mogły zdobywać nową wiedzę na temat otaczającego je świata. Ta zabawna gra z pewnością sprawi, że dzieci będą zadowolone i wypełni wolny czas rodziny wieloma dobrymi chwilami.

Wychowaj prawdziwego artystę 

Ten kompletny zestaw artystyczny to idealny prezent dla każdego dziecka! Zestaw zawiera szeroką gamę materiałów do tworzenia i wyrażania własnej kreatywności: 12 akwarelowych farb, pędzel, temperówkę, gumkę, 2 kleje, 24 kredki ołówkowe, ołówek, 24 grube pisaki, 48 kredki świecowe, 48 pasteli olejnych oraz 6 kartek do malowania. Zestaw jest idealny dla dzieci od 3 roku życia, a jego wysoka jakość wykonania i wymiary opakowania (33,5 x 26,5 x 4 cm) sprawiają, że to doskonały wybór na prezent. Rysowanie i malowanie wpływa na prawidłowy rozwój małej motoryki, pobudza kreatywność oraz przygotowuje do nauki pisania. Stworzenie głębokich otworów na produkty w opakowaniu uczy malucha porządku – co z pewnością ucieszy każdego rodzica!

Odkrywaj ŚWIAT ze swoim dzieckiem

Gra edukacyjna Świat to idealny sposób na połączenie nauki z zabawą dla całej rodziny. To idealne narzędzie, aby rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość, koncentrację i refleks u dzieci. Gra rozpoczyna się wyborem zawodnika, który będzie wyścigować, aby dotrzeć do mety jako pierwszy. Przygotowano dla nich karty z pytaniami, zadania do wykonania oraz obiekty do wypatrzenia na planszy. Zabawa uczy o świecie, dostarcza wiedzy o przyrodzie i geografii oraz pozwala poznać skarby natury i architektoniczne perełki. Gra Świat to świetna okazja, aby wesprzeć rozwój dziecka poprzez wspólną i edukacyjną zabawę.

Naturalnie Montessori – 35 zabaw

Montessori to interaktywna zabawka edukacyjna, składająca się z 35 kart z aktywnościami, która pomaga dziecku w nauce i rozwoju. Zawiera ona ćwiczenia, które rozwijają pewność siebie i niezależność dziecka, proste instrukcje zdjęć i ilustracji, które pokazują wykonanie ćwiczenia, a także 7 obszarów tematycznych: życie codzienne, mała motoryka, sensoryka, język, sztuka, botanika i zoologia. Dodatkowo zawiera komentarze eksperta, porady i sugestie dotyczące zmiany poziomu trudności, a także tanie i proste materiały, które można znaleźć w domu.