Niesamowite atrakcje dla dzieci na Śląsku

Wielu osobom Śląsk kojarzy się jedynie z kopalniami. Również fani sportu znają Katowice ze wielu meczy, które rozgrywane są w Spodku. Jednak na Śląsku można znaleźć znacznie więcej. Jest to miejsce, do którego warto wybrać się z dzieciakami, gdyż atrakcje są cudowne, a chwile będą niezapomniane. Sprawdź najciekawsze atrakcje dla dzieci na Śląsku. 

Zobacz też: https://spokojdziecka.pl/wplyw-aktywnosci-fizycznej-na-rozwoj-dzieci-i-mlodziezy/

Atrakcje dla dzieci na Śląsku dla najmłodszych

Z małymi dzieciakami warto wybrać się do Katowic, gdzie znajduje się Bajka Pana Kleksa. Jest to niesamowite miejsce, w którym można spędzić czas na zabawie i nauce. W tym samym mieście znajduje się Kreatywne Centrum Zabaw 1000 Klocków. W tym miejscu żadne dziecko nie będzie się nudzić. Piaskownica z klockami Lego, samochodowy tor do zjeżdżania, roboty Lego, wielopoziomowe miasteczka i wiele innych rozmaitości, które pochłoną każdego malucha na wiele godzin. W Bielsku-Białej znajduje się natomiast Park w Dechę. jest to ekologiczny park, w którym bawić się można w tunelu kreta lub w mini parku linowym. Jest tam także tajemniczy krokodyl i wielka poducha do skakania. Idealna rozrywka na ciepły letni dzień dla całej rodziny.

Najlepsze atrakcje dla starszych dzieciaków na Śląsku

Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na Śląsku jest Wodny Park Tychy, który naturalnie znajduje się w Tychach. Park wodny składa się z dwóch stref. Jedna to strefa relaksu, a druga sportowa. Świetna możliwość spędzenia rodzinnie czasu w zimowe i deszczowe dni. Szereg zjeżdżalni, sztuczna fala, a nawet małpi gaj – to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje ten park wodny. Dla dzieciaków chłonnych wiedzy wspaniałym miejscem jest GEOsfera znajdująca się w starym kamieniołomie Sadowa Góra. Na 8 hektarach znajdują się tablice edukacyjne, tężnia solankowa, plac zabaw i wiele innych atrakcji, które zachwycą każdego poszukiwacza przygód i odkrywcę. Dla młodszych, starszych i dorosłych polecane jest wesołe miasteczko znajdujące się w Chorzowie. Zabawa na cały dzień dla każdego w każdym wieku. Ponad 40 atrakcji, które zapewnią niezapomniane chwile.

dla dzieci na Śląsku
dla dzieci na Śląsku

Śląsk – liczne muzea, parki i miejsca, których nie zobaczysz nigdzie indziej

Na Śląsku znajduje się tyle atrakcji, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Śląsk ma do zaoferowania wiele. Znajdują się tam liczne muzea, takie jak na przykład Muzeum Autobusów w Będzinie, w którym można zobaczyć słynnego „ogórka”. Fani natury powinni odwiedzić Śląski Ogród Botaniczny, w którym podziwiać można niesamowite okazy przyrody oraz Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Arboretum obejmuje 162 hektary lasu – liczne ścieżki, mini zoo oraz plac zabaw to idealny dzień na świeżym powietrzu połączony z nauką i zabawą dla całej rodziny.

Ciekawym i wartym zobaczenia miejscem jest Beskidzka Ścieżka Planetarna. Podczas wędrówki można zaznajomić się z budową Układu Słonecznego i poznać nasz system planetarny. W Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu podziwiać można żbiki, dziki, sarny, daniele i muflony. W Siemianowicach Śląskich zmodernizowany został kompleks Staw Rzęsa. Składa się on z czterech zbiorników, pomiędzy którymi ulokowane są ścieżki i alejki spacerowe. Znajduje się tak również park dinozaurów oraz nowoczesny plac zabaw.

Wśród licznych atrakcji dla dzieci na Śląsku można znaleźć te, które są idealne na pogodne dni oraz takie, w których można spędzić czas zimową porą. Ciekawych miejsc do odwiedzenia jest mnóstwo. Z pewnością każdy znajdzie idealną rozrywkę dla siebie. Zarówno najmłodsze pokolenie, jak również i starsze osoby będą się świetnie bawić, a dodatkowo można się jeszcze czegoś ciekawego dowiedzieć i nauczyć.

https://spokojdziecka.pl/wyprawka-dla-dziecka-niezbednik-przyborow-do-szkoly/