Ranking najlepszych miejsc w Polsce z atrakcjami dla dzieci

Nie wiesz gdzie pojechać na wakacje czy ferie zimowe? A może chcesz zabrać swoje dziecko w niesamowite miejsce bez okazji? Nie ważne, dlaczego szukasz miejsca pełnego adrenaliny, wrażeń i magicznych atrakcji, dzięki temu artykułowi dowiesz się, gdzie najlepiej pojechać, aby wybawić się za wszystkie czasy!

Niezapomniane emocje dla całej rodziny

Jeżeli razem ze swoją rodziną lubisz aktywnie spędzać czas i nudzą Cię wycieczki czy spacery zdecydowanie musisz wybrać się do parku rozrywki. To niezapomniana dawka emocji, adrenaliny i ciekawych doświadczeń dla dzieci oraz dorosłych. Sprawdź gdzie w Polsce najlepiej wybrać się w tego typu miejsce.

Energylandia 

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Oferujeon ponad 100 atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym wyjątkowe rollercoastery, wodne zjeżdżalnie, karuzele, domy strachów i inne. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Energylandia oferuje wiele atrakcji w cenie biletu wstępu, w tym posiłki i napoje, a także możliwość zakupu pamiątek i prezentów. Ponadto oferuje specjalne oferty dla grup i rodzin, aby jak najbardziej obniżyć ceny. Energylandia jest idealnym miejscem na wycieczkę lub wakacje dla całej rodziny Dzieci z pewnością ucieszą się z wyjazdu do tak przebojowego miejsca!

Ranking najlepszych miejsc
Ranking najlepszych miejsc

Majaland Kownaty 

Majaland to wspaniały park rozrywki dla całej rodziny. Odwiedzający mogą korzystać z wielu niesamowitych atrakcji, takich jak Jett Fly, Aqua Team Playground, Wielka Fala, Wodna Bitwa, Dyskoteka, Karuzela Kwiatów, Karuzela Motyli, Kulki, Las Zabaw, Mali Strażacy, czy Miasteczko Samochodowe. Najmłodsi goście mogą cieszyć się atrakcjami  takimi jak: Plac Zabaw Gucia, Plac Zabaw Mai, Przygoda z Filipem, Rollercoaster Wikingów i wiele wiele innych. Miejsce to oferuje nieskończoną ilość zabawy i ciekawe konstrukcje pełne kolorów i magicznych kształtów. Jest to idealne miejsce dla dzieci, a także całej rodziny na aktywny wypoczynek w otoczeniu bajkowych postaci.

Centrum Nauki Kopernik 

Centrum Nauki Kopernik oferuje dzieciom wyjątkową przygodę w nauce. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.30 i 11.30 w Planetarium odbywają się dwa seanse przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia – „Polaris” i „Pod jednym niebem”. Dzieci będą miały okazję przenieść się do Wszechświata, poznać Wielki Wóz i Gwiazdę Polarną, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące Księżyca. Na miejscu czeka również zabawna i edukacyjna przygoda na Wystawie Bzzz! przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia. Wstęp na Wystawy do Centrum Nauki Kopernik jest wliczony w bilet.

Wyprawa po niesamowitą wiedzę

Wycieczka nie musi równać się zmęczeniu i nudzie! Zabierz swoją rodzinę do wspaniałego afrykarium, skorzystaj z placu zabaw 125 metrów pod ziemią, podążaj śladami dinozaurów lub odkryj najpiękniejsze budowle z klocków lego!

Jura Park Bałtów

Bałtowski Kompleks Turystyczny JuraPark oferuje wspaniałe atrakcje dla dzieci. Odkrywajcie całą rodziną ukryte skarby Parku Dinozaurów, poznajcie prehistoryczne stworzenia. Przenieście się w czasie do Prehistorycznego Oceanarium, odkryjcie zwierzęta z całego świata w Parku Safari, zwiedzajcie miniaturowe modele zabytków światowych w Parku Miniatur. Sprawdźcie swoją zręczność i zaopiekujcie się pszczołami w Skansenie Pszczelim. Park oferuje również wyścigi możliwość skorzystania z wrotkarni, rowerów, kajaków. Można również wejść do Krainy koni i na ściankę wspinaczkową. Aby odpocząć, można skorzystać z oferty SPA. Zimą odwiedź koniecznie Wioskę Św. Mikołaja, gdzie znajdziesz magiczne atrakcje. 

Afrykarium we Wrocławiu

Afrykarium w Zoo we Wrocławiu to jedyna w Polsce część ogrodu zoologicznego, która jest poświęcona Afryce. Jest to idealne miejsce dla dzieci, aby poznać różnorodność fauny i flory tego kontynentu. W Afrykarium mieści się oceanarium, w którym można obserwować żyjące tam ryby, skorupiaki i głowonogi. W strefie lądowej można obserwować dzikie zwierzęta, takie jak lwy, słonie, hipopotamy, żyrafy, antylopy, krokodyle, gepardy i wiele innych. Dzieci mogą również przeżyć niezapomniane wrażenia, podziwiając pięknie zaprojektowane rośliny i drzewa afrykańskie, a także liczne gatunki ptaków, które można wypatrzeć w afrykańskim ogrodzie botanicznym. Na terenie Afrykarium zorganizowano także liczne wystawy edukacyjne, warsztaty i pokazy dla dzieci, aby pomóc im lepiej zrozumieć i docenić piękno słonecznego kontynentu.

Kopalnia soli w Wieliczce 

W Kopalni Soli w Wieliczce dzieci mają szansę wyruszyć w fascynującą wyprawę do tajemniczej Solilandii! To wyjątkowa kraina, która została odkryta przez górnika podczas pracy pod ziemią. Tutaj małych turystów czeka mnóstwo atrakcji – od spotkania z dobrym duchem Kopalni – Skarbnikiem, po przygody z Soliludkami i smokiem Solizaurem. Odwiedzający mogą również zwiedzić podziemny plac zabaw w komorze Wincentego Witosa. Tu dzieci mogą słuchać opowieści Kryształka, zakręcić korbką, by zapalić światełko, korzystać z interaktywnej ściany i bawić się stanowiskach z solą, minerałami lub słuchać baśni. To wyjątkowe miejsce 125 metrów pod ziemią!

Wystawa lego 

HistoryLand to wizjonerskie miejsce, które łączy pasję do historii, kreatywność i klocki LEGO®. To wystawa, którą stworzyli trzej przyjaciele, Marcin Tobolski, Krzysztof Tobolski i Marcin Pietrucha, których połączyło zamiłowanie do rodzinnego miasta – Poznania. Wystawa powstała w wyniku wielu lat pracy oraz współpracy z makieciarzami i historykami, którzy dopracowali każdy detal. Do stworzenia modeli w skali 1:50, użyto ponad milion klocków LEGO®. Goście będą mogli podziwiać wspaniałe video-mappingi, multimedialne prezentacje, interaktywne elementy oraz rekonstrukcje Krakowa. Miejsce to jest idealne dla dzieci, które będą mogły podziwiać tutaj klocki Lego, nauczyć się wielu ciekawostek i historii Polski, a dodatkowo zainspirować się do tworzenia wspaniałych konstrukcji w swoim domu.

Wodne atrakcje dla każdego

Wypoczynek w gorących źródłach lub basenie na najwyższym poziomie to chyba najlepsza forma relaksu. Jeszcze ciekawiej jest, kiedy ośrodek oferuje niesamowite atrakcje dla najmłodszych. Poznaj wspaniałe miejsca na rodzinny odpoczynek. 

Park wodny Suntago 

Atrakcje w parku Suntago to niezapomniane wrażenia i niekończąca się zabawa dla całej rodziny. Do dyspozycji gości jest ponad 30 wyjątkowych zjeżdżalni, o łącznej długości 3,5 km i różnym poziomie adrenaliny. Dodatkowo do dyspozycji są baseny dla dzieci, brodzik i wodny plac zabaw z ciepłą wodą oraz basen z falami dla nieco starszych. W strefie Village czekają na Was animacje, atrakcje i dni tematyczne zapewniające najlepszą rozrywkę maluchom i upragniony relaks dla rodziców. W restauracjach przygotowano specjalne menu dla najmłodszych, a w snack barach ulubione przekąski. Park wodny znajduje się w województwie mazowieckim. 

Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Na miejscu znajduje się strefa basenów dla dzieci i baseny termalne o różnych temperaturach, które oferują wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogą korzystać z zjeżdżalni, fontann, kanałów wodnych. W basenach zewnętrznych, najmłodsi mogą spróbować swoich sił w mini parku linowym, pobawić się piłką, a nawet wypić w wodzie ulubiony napój. Termy oferują bogatą ofertę gastronomiczną oraz kawiarnię, dlatego oprócz atrakcji wodnych, dzieci znajdą również coś ciekawego do zjedzenia. To najlepsze miejsce w okolicy gór na wypoczynek dla całej rodziny.

Rabkolandia 

Park Rozrywki Rabka Zdrój to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Znajduje się w małopolskim mieście Rabka Zdrój, w Beskidzie Wyspowym. Park oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Od dmuchanych zjeżdżalni, po karuzele, i wiele innych. Park jest idealny dla dzieci w każdym wieku, dzięki licznym atrakcjom i różnym poziomom trudności. Park Rozrywki Rabka Zdrój zapewnia także wiele wycieczek autokarowych i kuligów na szlakach Beskidu Wyspowego. Ponadto, park oferuje różne imprezy i wydarzenia dla całej rodziny, takie jak warsztaty kulinarne, lekcje tańca, warsztaty rękodzieła, koncerty i wiele innych. Park Rozrywki Rabka Zdrój to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jest to idealne miejsce, aby aktywnie spędzić czas i cieszyć się zabawą.