Masaż kobido a cera naczynkowa. Czym jest kobido i jak działa na skórę?

 Masaż Kobido to starożytna japońska technika, która ma na celu odmłodzenie skóry i promowanie ogólnego zdrowia. Jego działanie polega na wywieraniu nacisku na określone punkty na twarzy, szyi i ramionach, co pomaga poprawić krążenie i zwiększyć drenaż limfatyczny. Technika ta działa również w celu przywrócenia równowagi w mięśniach twarzy i stymuluje produkcję kolagenu. Masaż Kobido a cera naczynkowa – może pomóc w redukcji zmarszczek, drobnych linii, ciemnych plam, blizn potrądzikowych, matowości i innych oznak starzenia się skóry. Dodatkowo może być stosowany w przypadku chorób skóry naczyniowej, takich jak trądzik różowaty czy pajączki.


Czym jest kobido?

Kobido to tradycyjny japoński masaż, który od wieków jest stosowany w celu promowania relaksu i poprawy wyglądu skóry. Łączy w sobie akupresurę, masaż shiatsu i techniki manipulacji twarzy w celu pobudzenia krążenia i ułatwienia gojenia. Masaż pomaga rozluźnić napięte mięśnie, zmniejszyć opuchliznę i wyrównać koloryt skóry. Uważa się, że Kobido pomaga odmłodzić twarz poprzez poprawę drenażu limfatycznego, zwiększenie elastyczności skóry, ujędrnienie mięśni, redukcję zmarszczek i drobnych linii oraz poprawę ogólnej cery. Pomaga poprawić owal twarzy, uwalnia przepływ limfy i działa jak zabiegi medycyny estetycznej. Uważa się również, że jest on korzystny w łagodzeniu napięciowych bólów głowy i poprawia ogólne samopoczucie. Zabiegi Kobido można wykonywać w domu lub w profesjonalnym spa. Chociaż prawidłowe wykonanie techniki masażu może wymagać pewnej wprawy, korzyści z niego płynące są oczywiste. Czyni go to idealnym wyborem dla osób szukających naturalnego sposobu na utrzymanie zdrowej skóry.

kobido a cera naczynkowa
kobido a cera naczynkowa

Masaż kobido a cera naczynkowa

Masaż Cobido to rodzaj terapii masażu, który skupia się na punktach nacisku w ciele, aby przynieść ulgę i relaks klientowi. Nie powinien być jednak wykonywany na skórze naczyniowej, ponieważ może spowodować uszkodzenie delikatnej tkanki. Skóra naczyniowa jest bardzo cienka i bardziej podatna na zasinienia niż inne rodzaje skóry. Każdy głęboki nacisk może spowodować poważne obrażenia lub zasinienia. Dodatkowo, ponieważ masaż Cobido skupia się na punktach spustowych w ciele. Punkty te są często zlokalizowane w pobliżu obszarów z delikatnymi żyłami lub tętnicami. Wywieranie nacisku na te obszary może spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych. Dlatego osoby ze skórą naczyniową powinny unikać masażu Cobido i szukać innych form masażu, które są bardziej odpowiednie nich.

Jaki masaż dla skóry naczynkowej?

Skóra naczyniowa jest często delikatna i osłabiona, dlatego najlepszy jest delikatny masaż. Masaż twarzy lodem jest doskonałą opcją dla osób ze skórą naczyniową, ponieważ zimno pomaga zmniejszyć stan zapalny i złagodzić dyskomfort. Może również pomóc w zmniejszeniu obrzęku wokół obszaru. Taka forma relaksu gwarantuje odprężenie, ukojenie na skórę naczynkową i lepsze ukrwienie. Masaż należy wykonywać powoli i delikatnie, stosując lekki nacisk i koliste ruchy. Zimne okłady można stosować w połączeniu z masażem lodem, aby jeszcze bardziej zmniejszyć stan zapalny i poprawić krążenie. Dodatkowo, nawilżanie skóry po zabiegu pomoże utrzymać ją w stanie nawilżenia i zdrowia. Chociaż dostosowanie się organizmu do tego typu masażu może zająć trochę czasu, może on przynieść długotrwałą ulgę osobom z problemami skóry naczyniowej.