Kiedy karmić dziecko po narkozie?

Czy można być znieczulonym podczas karmienia piersią? Czy po narkozie można karmić?

Operacja w znieczuleniu ogólnym jest bezpieczna, ale odczuwane dolegliwości po mogą utrzymywać się przez kilka dni. Lekarz anestezjolog po operacji stwierdza czy nie ma już w organizmie środka znieczulającego.

Czego dowiemy się z artykułu?

  • Kiedy można karmić piersią po narkozie?
  • Czy w czasie karmienia piersią można być znieczulonym?
  • Kiedy nie można karmić dziecka po operacji?

Sprawdź również: KIEDY STOSUJE SIĘ NARKOZĘ U DZIECI?

Kiedy można karmić piersią po narkozie?

Lekarz podając narkozę w czasie operacji decyduje kiedy karmić dziecko po narkozie. Podawana dawka leku usypiającego, dostaje się w niedużej ilości do mleka matki. Dlatego karmić można nawet po kilku godzinach od wybudzenia. Jednak nie zaleca się odciągania i wylewania mleka po operacji. Warto zaznajomić się z rekomendowanymi informacjami dotyczących aktualnych wytycznych odnośnie postępowania po operacji dla młodych mam. Rozmowa z lekarzem odnośnie karmienia piersią po zabiegu dodatkowo uspokoi pacjentkę. Należy pamiętać, że lekarze czuwają jak najlepiej nad pacjentami, to oni po konsultacji od wybudzenia mogą doradzić czy nie ma przeciwwskazań do karmienia. Stosowanie się do zaleceń od lekarza odnośnie diety po operacyjnej wpływa na to jak będzie się dochodzić do siebie po operacji jakie składniki będą trafiać do malucha.

Karmienie po narkozie

Czy w czasie karmienia piersią można być znieczulonym?

Kiedy karmi się dziecko piersią można korzystać ze znieczulenia u dentysty. Znieczulenie nasiękowe i przewodowe nie stanowią przeciwwskazania do ich zastosowania u kobiet karmiących. Często spotyka się, że w obawie o wpływ znieczulenia na pokarm, mamy odwlekają wizyty u dentysty. Podawane leki są bezpieczne, nie wpływają w żadnym stopniu na dziecko. Wyrywanie ósemek, które wiąże się z podaniem większej ilości znieczulenia, również nie stanowi problemu w zastosowaniu znieczulenia. Po tym zabiegu można od razu karmić, nie trzeba długo czekać. Ponieważ jest to znieczulenie miejscowe, które nie wpływa na cały organizm.

Kiedy nie można karmić dziecka po operacji?

Decyzję kiedy nie można karmić po narkozie podaje lekarz, który wcześniej przeprowadzając wywiad przed operacją z pacjentką. Najczęściej przeciwwskazaniem po zabiegu jest przyjmowanie silnych leków przeciwbólowych, na przykład morfiny. Jest to bardzo silny lek, których przenika do mleka i ma większy wskaźnik ilości, co może źle wpłynąć na dziecko. Sama morfina może być stosowana w tym okresie, tylko za zgodą lekarza. Są to wypadki kiedy lekarz nie ma innej opcji i musi zalecić stosowanie tego leku.

Podsumowując czas karmienia piersią zależy po narkozie zależy od czasu wybudzenia przez matkę. Po kilku godzinach można karmić piersią. Jeśli lekarz zaleca stosowanie silnych leków bólowych nie można wtedy podawać pokarmu dziecku. Dlatego, że jest go zbyt dużo, może to wyrządzić wiele szkód maluchowi. Wszelkie informacje dotyczące postępowania po operacji i karmieniu przekazuje lekarz prowadzący.