Jak oczyścić organizm po narkozie?

Wiele osób po operacji dostaje zalecenia jak funkcjonować oraz jaką dietę stosować. Jak dbać o siebie po operacji? Jak się oczyścić? Czy długo utrzymuje się narkoza w organizmie? Jaki wpływ posiada narkoza na organizm?

Czego dowiemy się z artykułu?

 • Jak oczyścić organizm z narkozy?
 • Jak narkoza wpływa na organizm?
 • Czego nie robić po narkozie?

Sprawdź również: CO ODCZUWA WYBUDZONY Z NARKOZY?

Jak oczyścić organizm z narkozy?

Na pytanie jak oczyścić organizm po narkozie, dokładnie doradzi lekarz. Narkoza jako proces całkowitego i odwracalnego uśpienia, powodując sen, zapomnienie, uśpienie odruchów mięśni. Dzięki temu pacjent bezpiecznie i bezboleśnie zostaje operowany. Ważne jest aby po odbytym zabiegu w tym znieczuleniu stosować się do zaleceń lekarza. Przydatne po zabiegu będę delikatna aktywność fizyczna, taka jak: spacery do 5 tys kroków, lekka gimnastyka i nauka oddechu. Głębokie oddychanie jest bardzo ważne, aby dojść do siebie po narkozie. Warto dalej stosować lekkostrawną dietę, bogatą w witaminy i błonnik. Dużo wypoczywania jest wskazane w czasie pooperacyjnym, ponieważ operacje jest bardzo dużym wysiłkiem dla organizmu. Po przebudzeniu organizm może czuć się osłabiony, można również odczuwać zawroty głowy czy nudności.

Zalecenia po narkozie

Jak narkoza wpływa na organizm?

Jak oczyścić organizm po narkozie aby jej wpływ na organizm był jak najmniejszy, przedstawia stosowanie się do zaleceń przed i po operacji. Sama narkoza stosowana jest przy długich i trudnych operacjach. Jest to stan kiedy pacjent jest wprowadzany w stan uśpienia, czyli w skrócie traci on kontrolę w tym czasie nad podstawowymi funkcjami, na przykład oddechem. W czasie operacji, pacjent podpinany jest do aparatury  wspomagającej oddech. Sama narkoza jest porównywana do hipnozy, ponieważ pacjent zostaje uśpiony i później wybudzony, a w tym czasie nie ma z nim kontaktu. Komplikacje wynikające z tego środka znieczulającego, są ważne w obserwacji po wybudzeniu, aby je jak najbardziej zminimalizować.

Czego nie robić po narkozie?

Jak chcemy oczyścić organizm po narkozie, należy przynajmniej przez 24 godziny po zabiegu powstrzymać się od picia alkoholu, prowadzeniu pojazdu, pracy fizycznej. Znieczulenie może wywołać uczucie dezorientacji czy nawet brak możliwości podjęcia ważnych decyzji. Ważne informacje o których trzeba pamiętać przed i po zabiegu:

 • należy pić i jeść po raz ostatni na 6 godzin przed operacją,
 • nie wolno nakładać makijażu i kremu,
 • paznokcie nie mogą być zrobione, ani pomalowane lakierem u stóp i rąk,
 • na 24 godziny przed i po zabiegu nie wolno pić alkoholu,
 • po zabiegu najlepiej jakby ktoś nas odebrał, ponieważ nie można po operacji prowadzić auta,
 • na 6 godzin przed zabiegiem zaprzestać paleniu,
 • nie wolno mieć na sobie biżuterii,
 • protezy zębowe pozostawić przy swoich rzeczach,
 • posiadać ze sobą wyniki badań.

Podsumowując aby oczyścić organizm z działania narkozy, należy stosować się do zaleceń. Dużo w tym czasie odpoczywać, ale nie zapominać o delikatnej aktywności. Przy jakiś niepokojących stanach warto skonsultować się ze swoim lekarzem.