Jak zrobić loki prostownicą krok po kroku?

Robienie loków przy użyciu prostownicy wcale nie jest skomplikowaną sprawą. Takie loki są imponujące i wyglądają naturalnie. Aby wykonać loki, należy mieć prostownicę, która spełniać będzie kilka kryteriów niezbędnych do wykonania idealnych loków na włosach. Dowiedz się jak zrobić loki prostownicą i poznaj przydatne wskazówki.

Zobacz też: https://spokojdziecka.pl/edukacja-dla-rodzicow-najlepsze-ksiazki-o-emocjach-i-wychowaniu-dziecka/

Jaka prostownica do loków?

Loki na włosach nie wyjdą przy użyciu każdej prostownicy. Najważniejsze jest, aby prostownica nagrzewała się nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Prostownica do wykonania loków musi mieć zaokrąglone krawędzie oraz proste i płaskie płytki.
Prostownica musi być także bezpieczna dla włosów, a taką prostownicą jest model mający płytki wykonane z ceramiki. Dostępne są także prostownice z ceramiczno-diamentowymi płytkami, które są odporne na zarysowania oraz płytki ceramiczno-turmalinowe dające efekt jonizacji włosów, a także prostownice z płytkami tytanowymi przeznaczonymi do włosów grubych.

Instrukcja jak zrobić loki prostownicą

Wykonanie loków przy użyciu odpowiedniej prostownicy jest bardzo prostym zabiegiem, Wystarczy robić wszystko według poniższych etapów:
* trzeba nagrzać prostownicę do 200 stopni i nałożyć na włosy odżywkę, która uchroni je przed wysoką temperaturą i zniszczeniem. Kolejną czynnością jest zrobienie jednego przedziałka na środku głowy i drugiego na wysokości uszu,
* pierwsze loki zrobić należy na paśmie wydzielonym z boku głowy. Prostownicę należy przyłożyć na środku pasma i zawinąć na niej włosy do wysokości ucha, a następnie obrócić prostownicę w pionie o 360 stopni,
* następny etap to nawinięcie na prostownicę końcówek włosów i przytrzymanie ich chwilę. Jeśli prostownica jest za gorąca, wówczas włosy nawijać trzeba luźniej,
* kolejnym krokiem jest nawinięcie na prostownicę pasm przy twarzy.
Po wykonaniu wszystkich loków dla trwałości fryzury można spryskać je lakierem, a aby nadać im lepszego efektu można spryskać je nabłyszczaczem.
Innym sposobem na wykonanie delikatnych loków na włosach przy użyciu prostownicy jest podzielenie włosów na sześć części. Każdą część należy zapleść w warkoczyk i poluźnić tak by nabrały płaskiego wyglądu. Każdy warkoczyk trzeba podgrzewać prostownicą przez 2-3 sekundy.
Warkoczyki po nagrzaniu należy spryskać lakierem, zaczekać aż wyschną i wystygną, a następnie rozpleść i rozczesać palcami.

Jak zrobić loki bez użycia prostownicy

Jeśli nie posiadamy prostownicy, loki na włosach można wykonać przy użyciu plastikowej butelki oraz suszarki do włosów.
Na boku butelki należy wyciąć otwór na dyszę suszarki, a na włosy nałożyć odżywkę chroniącą je przed wysoką temperaturą. Następnym krokiem jest podzielenie włosów na części, które umieścić należy w butelce, wkładając je przez korek. Po umieszczeniu włosów w butelce do otworu przyłożyć trzeba suszarkę i suszyć włosy przez kilka sekund.
Na rynku dostępne są także opaski do robienia loków wokół, których owija się włosy na całej głowie. Innym sposobem na zrobienie loków bez sprzętów jest użycie wilgotnych skarpetek, które są zastępstwem wałków. Wystarczy umieścić skarpetkę w połowie pasma i nawinąć na nią końcówki włosów, a następnie związać ze sobą końce skarpetki.

https://spokojdziecka.pl/rozwoj-dziecka-w-rodzinie-alkoholowej-problem-alkoholowy-rodzin/