Lista zabiegów kosmetycznych, które mogą odmłodzić i poprawić wygląd skóry, jest naprawdę ogromna. Jak się jednak okazuje, większość z nich można wykonać jedynie w salonie kosmetyczny, przy użyciu specjalnych środków pielęgnujących, lecz przede wszystkim bardzo drogich i skomplikowanych urządzeń. Ostatnimi czasy wiele z tych sprzętów pojawiło się również w wersji domowej, a to sprawia, że coraz większą ilość zabiegów można wykonywać samodzielnie w domu. Dobrym tego przykładem jest peeling kawitacyjny. Co warto o nim wiedzieć?
Czym jest peeling kawitacyjny?
Zanim przejdzie się do szczegółowych informacji, takich jak stosować peeling kawitacyjny w domu, a także jakie zabieg ten przenosi pozytywne efekty, warto się zastanowić nad zupełnymi podstawami, czyli czym on w ogóle jest.
Podczas zabiegu kawitacji, który wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, pojawiają się na skórze niewielkie pęcherzyki powietrza, które są zupełnie niewidoczne gołym okiem. To jednak, że ich nie widać nie oznacza wcale tego, że nie są w stanie przynieść pozytywnych efektów swojego działania, ponieważ poprzez ich pękanie odrywana jest od skóry je wierzchnia warstwa, jednocześnie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, a także nadmiarem łoju. Skóra zostaje więc w bardzo efektywny sposób oczyszczona. Nie tylko usuwany jest z niej nadmiar martwego naskórka, lecz również oczyszczone zostają pory skóry.
Kto powinien korzystać z takiego zabiegu w domowym zaciszu? Oczywiście może być on stosowany praktycznie przez każdego, lecz adresowany jest w pierwszej kolejności do tych osób, których skóra nie reaguje zbyt dobrze na manualne metody oczyszczania.
Kto nie powinien stosować takiego zabiegu? Przede wszystkim odradzany jest on kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Przeciwskazaniem do peelingu kawitacyjne jest także gruźlica oraz choroby nowotworowe, a także zaburzenia w krzepliwości krwi.
Jakie są efekty stosowania?
Kolejną sprawą, o której warto się dowiedzieć, to jakie są konkretnie efekty stosowania tego rodzaju zabiegu. Co można konkretnie dzięki niemu zyskać?
Oprócz tego, że następuje delikatne złuszczenie naskórka, zabieg ten powoduje zahamowanie namnażania się na skórze bakterii, które są źródłem zmian trądzikowych. Co więcej, skóra zostaje wygładzona, ujędrniona, a także ogólnie rzecz biorąc, poprawi się jej wygląd.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że peeling kawitacyjny przyczynia się do odblokowania porów skóry, a także powoduje przyspieszenie wytwarzania przez nią kolagenu oraz elastyny, co oczywiście w ogromnym stopniu wpływa na jej piękny wygląd.
Ile kosztuje urządzenie do peelingu kawitacyjnego?
Jak już wcześniej zostało wspomniane, urządzenia obecne w salonach kosmetycznych są naprawdę drogie, a to sprawia, że również same zabiegi, które się przy ich pomocy wykonuje, zaliczane są do tych kosztowniejszych. Jak jednak wygląda cena takiego domowego sprzętu do użytku prywatnego?
Jak się okazuje, cena sprzętu do peelingu kawitacyjnego nie jest tak wysoka, jakby można było przypuszczać. Urządzenie naprawdę dobrej jakości można kupić za niewiele ponad 100 złotych. Oczywiście, jeśli chce się mieć sprzęt najwyższej jakości z dodatkowymi funkcjami, trzeba się liczyć z wydatkiem sięgającym nawet do 600 złotych.