Jak się malować, czyli garść wskazówek dla kobiet interesujących się makijażem

Wykonywanie makijażu to umiejętność, której naprawdę można się nauczyć. Sporo ułatwia ona w codzienności. Dzięki odpowiedniemu makijażowi można bowiem zatuszować mankamenty urody, a także podkreślić ładne rysy twarzy, piękne oczy, wydatne usta. Jak się malować?
Z umiarem, bez przesady, tak, by nie tworzyć efektu maski, który żadnej kobiecie nie dodaje uroku.

Jak się malować na co dzień?


Już od dawna wiadomo, że najważniejszy w makijażu jest umiar. Oznacza to, że nie można przesadzać zarówno z ilością, jak też intensywnością kosmetyków, które są stosowane. Najlepiej prezentuje się po prostu skóra muśnięta makijażem, który ładnie ją podkreśla, ale nie ukrywa pod grubą warstwą kosmetyków. Dosyć istotny jest zatem dobór odpowiedniego fluidu lub kremu typu BB lub CC. To kosmetyki, które wyrównują niedoskonałości skóry, ukrywają przebarwienia i sprawiają, że cera jest jednolita i gotowa do nałożenia kolejnych kosmetyków. Kolejny etap to nałożeniu pudru, za pomocą którego uda się uzyskać efekt skóry matowej. Idealnie nadaje się do tego na przykład puder transparentny prasowany lub w proszku.

Podkreślanie urody za pomocą makijażu na co dzień


Codzienny makijaż powinien być stonowany. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, gdy ma się trochę więcej lat. Młode kobiety, które mają perfekcyjną cerę, częściej mogą sięgać po mocne i wyraziste kolorowe kosmetyki, na przykład do oczu lub ust. Im więcej lat w metryce, tym makijaż powinien być bardziej delikatny, wykonany naprawdę dobrymi kosmetykami. Dlaczego to takie ważne? Bo właśnie takie preparaty nie osadzają się w bruzdach i zmarszczkach i lepiej wyglądają w ciągu dnia. Warto wybrać jeden atut urody, który mocniej podkreśli się za pomocą makijażu. To mogą być brwi, oczy, usta lub policzki. Jeżeli jednocześnie użyje się zbyt wielu kosmetyków do makijażu, efekt może być przerysowany. Taki makijaż nadaje się na wieczór, a nie na dzień.

Kosmetyki dobrej jakości


Im lepsze kosmetyki, na przykład od dobrych producentów, tym tak naprawdę większa trwałość makijażu. Warto poznać preparaty kolorowe mineralne. Można kupić podkład, puder, cienie do powiek czy róż do policzków, które tak naprawdę są zmielonymi na drobno minerałami. Ich kolor jest całkowicie naturalny. Poza tym, że można wykonać nimi makijaż, mają naprawdę dobroczynne działanie na skórę, ponieważ zawierają wiele mikroelementów. To malowanie i pielęgnowanie skóry w jednym. Jeżeli zwyczajnie nie stać nas na drogie kosmetyki do makijażu, warto postawić przynajmniej na droższy fluid. Tak naprawdę to właśnie od niego w dużym stopniu zależy, jak będzie prezentował się cały makijaż, jak buzia będzie wyglądała w ciągu dnia. Słabej jakości fluid szybko się ściera, ukazując niedoskonałości cery. Wybierając wysokiej jakości podkład, tak naprawdę inwestujemy w podstawę do makijażu. Cienie do powiek, tusz do rzęs czy kosmetyki do makijażu brwi mogą być już z niższej półki cenowej. Podobnie szminki czy błyszczyki do ust. Najważniejszy jest po prostu fluid.