Niania elektroniczna – dlaczego warto ją mieć i jaką wybrać?

Młodzi rodzice zmagają się z wieloma wyzwaniami, chcąc zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą opiekę. Obecnie dostępne są już różne urządzenia, które mogą to znacząco ułatwić, a jednym z nich jest niania elektroniczna. Jak działa, czy warto ją mieć, a jeśli tak – to czym kierować się przy jej wyborze?

Niania elektroniczna może być wybawieniem dla każdego rodzica małego dziecka

Wielu rodziców – zwłaszcza tych świeżo upieczonych – po położeniu malucha spać często nie chce odejść zbyt daleko od łóżeczka, w obawie, że nie zauważą, kiedy dziecko się przebudzi. To z kolei sprawia, że rodzic jest wiecznie czujny i nie opuszcza go napięcie związane z obawą, że nie zareaguje na czas. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być niania elektroniczna.

Jak działa taki gadżet? Urządzenie powinno być wyposażone w dwa nadajniki – jeden ma ze sobą rodzic dziecka, drugi umieszcza w pokoju maluszka. Urządzenie pozostaje w trybie czuwania, a gdy dziecko się obudzi i zacznie płakać – niania uruchamia się i przekazuje komunikat do rodzica.

Niania elektroniczna to przydatny gadżet zwłaszcza w sytuacji, gdy rodzina mieszka w dużym domu – dzięki temu rodzic może bez obaw przebywać nieco dalej od pokoju dziecka, bez ryzyka, że nie zareaguje w odpowiednim momencie. Urządzenie będzie też niezwykle przydatne dla rodziców, którzy pracują zdalnie – i w ciągu dnia chcą skupić się na obowiązkach zawodowych bez poczucia, że niewystarczająco kontrolują sytuację.

Co istotne, nianię elektroniczną można postawić w pokoju dziecka bez względu na to, w jakim jest wieku – sprawdzi się zarówno w przypadku wcześniaków jak i nieco starszych dzieci. Z urządzeniami o różnych funkcjach można zapoznać się na stronie: https://www.51015kids.eu/dziecko/niemowlak/wyprawka/sen-maluszka/nianie-elektroniczne

Jaka niania elektroniczna będzie najlepsza?

Nianie elektroniczne są wyposażone w różne funkcje. Wielu rodziców stawia na urządzenie, które ma kamerę. Dzięki temu mogą mieć nieustanny podgląd na dziecko – co przydaje się zwłaszcza w sytuacji, gdy maluch jest już nieco starszy. Niania elektroniczna z kamerą jest z tego względu często wybierana przez rodziców.

Oprócz kamery urządzenie może być również wyposażone w monitor oddechu. Niania elektroniczna z monitorem oddechu jest szczególnie polecana rodzicom wcześniaków, noworodków, które mają problemy z oddychaniem czy dzieci z osłabionym sercem. Warto jednak podkreślić, że nawet jeśli maluch jest w pełni zdrowy, monitor oddechu i tak może okazać się przydatny – choćby po to, by uspokoić rodzica i dać mu pewność, że w razie jakichkolwiek problemów może natychmiast zareagować.

Niektóre nianie elektroniczne mają też dodatkowe funkcje – takie jak czujnik temperatury (urządzenie wyświetla temperaturę w pokoju dziecka) czy funkcję interkomu (rodzic może mówić do malucha nawet, jeśli znajduje się w innym pokoju). Wybór urządzenia warto zatem uzależnić od potrzeb i tego, czego rodzice oczekują od gadżetu.

Artykuł sponsorowany