Zabiegi kosmetyczne na twarz – rodzaje

O skórę twarzy trzeba dbać i ją pielęgnować. Codzienny makijaż może nie wpływać dobrze na kondycję skóry, dlatego dobrze jest regularnie ją nawilżać oraz odżywiać. Odpowiednim sposobem na zadbanie o cerę są zabiegi kosmetyczne wykonywane na twarzy.

Co to są zabiegi kosmetyczne na twarz?

Zabiegi kosmetyczne są zabiegami wykonywanymi przez osoby uprawnione, które przeszły odpowiednie szkolenia. Zabiegi te mają na celu usunięcie obumarłego naskórka oraz polepszenie kondycji skóry. Zabiegi kosmetyczne odżywiają oraz nawilżają skórę, a także poprawiają jej wygląd. Do ich wykonania używa się konkretne kosmetyki dobrane pod kątem cery i jej potrzeb oraz różnego rodzaju urządzenia do kosmetologii.

Rodzaje zabiegów kosmetycznych na twarz

Kosmetologia jest rozwiniętą dziedziną i oferuje klientom wiele rodzajów zabiegów, które wspierają prawidłowe nawilżenie i odżywienie cery. Zabiegi takie pozwalają na zniwelowanie przebarwień oraz zmniejszenie zmarszczek czy też pomagają zwalczyć blizny po trądziku. Najpopularniejszymi zabiegami na twarz są:
* peeling kawitacyjny – zabieg ten przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, nieważny jest wiek oraz kondycja cery. Zabieg ten poleca się osobom mającym problemy ze skórą, na której występują zaskórniki i rozszerzone pory. Kawitacja pozwoli na wygładzenie zmarszczek oraz odświeżenie i oczyszczenie cery,
* niechirurgiczny lifting twarzy – jest zabiegiem poprawiającym jędrność i napięcie skóry. Wiązki fal ultradźwiękowych działają pod skórą, a cały zabieg jest nieinwazyjny. Zabieg ten opóźnia starzenie się skóry i usuwa jego skutki. Na końcowe efekty trzeba zaczekać kilka miesięcy,
* infuzja tlenowa – polega ona na podaniu pod skórę składników odżywczych przy użyciu tlenu pod ciśnieniem. Przed zabiegiem warto zastosować peeling, a następnie oczyścić skórę wodorem. Po zabiegu cera jest dotleniona oraz rozjaśniona i nawilżona. Infuzja tlenowa pomaga łagodzić stany zapalne oraz trądzikowe, a także objawy łuszczycy i egzemy,
* laser frakcyjny – stosowany jest, aby odmłodzić skórę oraz usunąć z niej przebarwienia i zniwelować zmarszczki, a także sprawić, że skóra będzie jędrniejsza. Po zabiegu wymagana jest kilkudniowa regeneracja, ponieważ skóra jest, wówczas zaczerwieniona i obrzęknięta. Aby skóra po zabiegu goiła się szybciej, można smarować ją kremami lub zaraz po zabiegu nałożyć na cerę osocze bogatopłytkowe.

Jak wybrać zabiegi kosmetyczne?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabiegów kosmetycznych na twarz, ale żeby były one skuteczne i dawały pożądany efekt, muszą być odpowiednio dobrane pod względem kondycji skóry twarzy oraz wieku. Ważne jest, aby zabiegi były wykonywane w regularnych odstępach czasu. Zaleca się powtarzane zabiegów raz na sześć miesięcy.
Jeśli nie mamy możliwość iść do kosmetyczki, niektóre z zabiegów można wykonać samodzielnie w domu. Należy jednak pamiętać o użyciu prawidłowo dobranych kosmetyków oraz urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu.
Jedną z wielu możliwości przeprowadzenia zabiegu w domu jest zakup Derma Rolleru, który umożliwia rewitalizację skóry, Urządzenie to służy do przeprowadzenia terapii mikroigłowej. Jeśli ktoś nie czuję się pewnie w wykonywaniu zabiegów samodzielnie i boi się o kondycję i wygląd swojej skóry lepiej, aby na zabieg udał się do wykwalifikowanej kosmetyczki.
Zabiegi dobierane są pod względem wieku, ponieważ skóra u pań starszych wymaga innego rodzaju pielęgnacji oraz zabiegów, które przywrócą jej świetność i zdrowy wygląd.