Kolagen na rozstępy oraz dla urody twarzy i ciała

O skórę warto dbać w każdy możliwy sposób. Nie tylko za pomocą preparatów i kosmetyków, ale również suplementów diety, które wprowadza się do swojego codziennego menu. Świetnym preparatem o udowodnionym działaniu jest kolagen. Teraz można kupić go w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie, który ma przyjemny smak oraz zapach. Na takie produkty warto zwrócić swoją uwagę, ponieważ ich regularne stosowanie naprawdę poprawia wygląd skóry twarzy i ciała. Dodatkowo kolagen pozytywnie wpływa też na stawy i kości.

Kolagen na rozstępy


Kolagen to jedno z białek, które buduje skórę. Niestety wraz z wiekiem jego synteza w organizmie jest coraz słabsza, co odbija się między innymi na wyglądzie skóry, a także stanie stawów, włosów i paznokci. Na szczęście istnieje sporo suplementów diety, które w swoim składzie zawierają świetnie przyswajalny kolagen pochodzenia zwierzęcego. Od pewnego czasu firmy produkujące suplementy diety zwracają uwagę na to, aby kolagen był po prostu smaczny. Niestety jeszcze kilka lat temu spożywanie kolagenu nie należało do przyjemności. Teraz jest to o wiele łatwiejsze. Dlaczego warto robić to regularnie? Między innymi dlatego, że kolagen może poprawić wygląd skóry, również w tych miejscach, które zostały naznaczone rozstępami.

Dlaczego warto pić kolagen?


Już od dawna wiadomo, że rusztowanie skóry, a zatem między innymi kolagen, zmienia się wraz z wiekiem. Młoda skóra jest silna, sprężysta, ale z biegiem czasu pewne białka są słabiej syntetyzowane, przez to skóra traci jędrność, gładkość, napięcie. Spożywając kolagen w diecie można odrobinę odwrócić czas. Efekty widoczne są oczywiście po kilku miesiącach stosowania. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość. Na jakie benefity można liczyć, gdy regularnie pija się kolagen? Poprawia się wygląd skóry w miejscach, w których wcześniej pojawiły się rozstępy. Oczywiście nie znikną one całkowicie, ponieważ to blizny, mogą jednak stać się mniej widoczne. Poprawia się również napięcie i nawilżenie skóry, która staje się bardziej zwarta, gęsta. Ten efekt widoczny jest nawet w przypadku dojrzałych osób. Stąd też działanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych warto uzupełnić właśnie poprzez picie kolagenu.

< H2> Gdzie zamówić kurację z kolagenu?
Preparaty z kolagenem dostępne są w różnych miejscach. Można kupić je w aptekach, drogeriach, w sklepach ze zdrową żywnością. Oferują je zarówno punkty stacjonarne, jak też w internecie. Co więcej na rynku funkcjonują firmy, które specjalizują się właśnie w produkcji suplementów na bazie kolagenu. Niektóry kolagen jest lepiej przyswajalny, inny słabiej. Warto o tym poczytać i wybierając dla siebie produkt wiedzieć, jakich efektów można się spodziewać. Ile kosztuje kuracja miesięczna? Najczęściej to wydatek rzędu od 100 do około 200 zł, w zależności od tego, na jaką markę i producenta się stawia. Jak w przypadku wszystkich produktów, również tutaj można bowiem kupować kolagen droższy lub tańszy. Bez wątpienia to jedna z lepszych inwestycji zarówno we własną urodę, jak też w zdrowie.