Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Problemy skórne – cera tłusta naczynkowa. Jak o nią dbać? 

1 marca 2023 cera tłusta naczynkowa

 Posiadanie tłustej, naczynkowej skóry może być wyzwaniem do opanowania. Może powodować nadmierne błyszczenie się i rozszerzone pory, przez co czujesz się niepewnie ze swoją cerą. Choć na początku może się to wydawać trudne, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zadbać o swoją skórę i zmniejszyć widoczność przetłuszczania się i żył. Dzięki odpowiedniej kombinacji zmian w stylu życia i produktów do pielęgnacji skóry, możesz przywrócić jej naturalną równowagę. Jednak niezależnie od tego czy masz cerę suchą, skórę tłustą, cerę trądzikową czy inny typ cery najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie organizmu i odpowiednie oczyszczanie twarzy.

Czym charakteryzuje się tłusta cera naczynkowa?

Cera tłusta naczyniowa to typ skóry, który charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum, powiększonymi naczyniami krwionośnymi oraz błyszczącym wyglądem. Jest ona również podatna na częste występowanie trądziku, zaskórników i wągrów. Tłusta skóra naczyniowa może być trudna do opanowania, ponieważ nadmiar oleju może zatykać pory i prowadzić do powstawania wyprysków. Rozszerzone naczynia krwionośne sprawiają, że skóra cały czas wydaje się czerwona lub zarumieniona. Osoby z tym typem skóry mogą również odczuwać większą wrażliwość niż osoby z innymi typami skóry. Aby poradzić sobie z tłustą skórą naczyniową, ważne jest stosowanie produktów niekomedogennych, które nie będą zatykać porów, a także produktów zawierających składniki przeciwzapalne, takie jak niacynamid i kwas azelainowy. Dodatkowo, regularne złuszczanie naskórka może pomóc w utrzymaniu czystych porów, zmniejszając jednocześnie stan zapalny i zaczerwienienie. Wreszcie, picie dużej ilości wody i stosowanie zrównoważonej diety pełnej owoców, warzyw, zdrowych tłuszczów, białek i węglowodanów złożonych może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia tłustej skóry naczyniowej.

cera tłusta naczynkowa
cera tłusta naczynkowa

Pielęgnacja cery naczynkowej? Czego unikać i jak dbać o ten rodzaj cery?

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa, jednak warto znać swój rodzaj cery i dobrać do niej odpowiednie kosmatyki. Ważne jest, aby unikać ostrych środków czyszczących i zbyt mocnego szorowania. Może to spowodować usunięcie naturalnych olejków i dalsze podrażnienie skóry. Zamiast tego wybierz delikatny środek oczyszczający, który nie zawiera oleju i zawiera kwas salicylowy lub glikolowy. Składniki te pomagają zmniejszyć produkcję sebum i odblokować pory. Jeżeli chodzi o peeling i złuszczanie martwego naskórka warto postawić na delikatny peeling enzymatyczny. Ponadto ważne jest, aby stosować niekomedogenny krem nawilżający, który nie zatyka porów. Niezbędna jest również ochrona przeciwsłoneczna – pomaga ona chronić przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki i zmniejsza stan zapalny związany z tym typem skóry. Wreszcie, należy unikać zbyt tłustych potraw i napojów alkoholowych, ponieważ mogą one pogorszyć stan skóry. Te problematyczne skórne zachowania mogą mieć podłoże hormonalne, dlatego warto udać się do endokrynologa i dermatologa. 

Pajączki na skórze – jak się ich pozbyć?

Pajączki mogą być wstydliwym i nieestetycznym schorzeniem skóry. Małe czerwone lub niebieskie żyły, które wyglądają jak pająki, są spowodowane osłabieniem zaworów w powierzchownych żyłach nóg. Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się ich, istnieje kilka dostępnych opcji. Skleroterapia jest minimalnie inwazyjną procedurą, która polega na wstrzykiwaniu roztworu do dotkniętych naczyń, powodując ich zapadanie się i ostatecznie zanikanie. Terapia laserowa to kolejna opcja, która działa poprzez podgrzewanie komórek krwi w naczyniu, powodując ich rozpad i ostatecznie zniknięcie. Ponadto, modyfikacje stylu życia, takie jak utrata wagi lub unikanie ciasnych ubrań, mogą przejść długą drogę w pomaganiu w redukcji pajączków. Możesz również rozważyć miejscowe kremy lub balsamy zawierające witaminę K, która pomaga wzmocnić ściany naczyń włosowatych i zmniejszyć przebarwienia. Ostatecznie, rozmowa z lekarzem o tym, jakie opcje są dla Ciebie najlepsze, jest kluczowa, jeśli chodzi o pozbycie się nieestetycznych pajączków na skórze.

Redakcja spokojdziecka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wągry i zaskórniki
wózek
efekty stosowania pregnylu 5000

Jesteś zainteresowany reklamą?