Województwo lubelskie to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny, w czasie którego na najmłodszych czekają liczne atrakcje. Sprawdź gdzie warto udać się z rodziną i co ciekawego można zobaczyć w tym regionie.
Atrakcje dla dzieci Lubelskie – regionalne przysmaki oraz wodne atrakcje dla dzieci i dorosłych
Dla rodzin, które lubią odkrywać piękne zakamarki natury polecanymi miejscami w województwie lubelskim są parki rozrywki oraz szlaki piesze i rowerowe – dla dorosłych oraz dzieci.
Będąc w okolicy Lublina warto wybrać się do Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie można samodzielnie przygotować i upiec przysmaki z tego regionu i poznać unikalny smak kuchni lubelskiej. Obecnie można tam podziwiać interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka, którzy opowiadają jak powstają lokalne dania.
Z kolei na miłośników wodnych zabaw czeka Aqua Lublin, a także Słoneczne Wrotkowo nad Zalewem Zemborzyckim.
Aqua Lublin to jedyny aquapark z basenem olimpijskim zlokalizowany w Lublinie. Posiada basen olimpijski z 10 torami pływackimi oraz ruchomym dnem. Dzięki innowacyjnej technologii wykonania na basenie odbywają się zawody wraz z obecnością widzów, dla których przewidziano ponad 2 tys. miejsc. Na miłośników wodnych zabaw czeka tu także wiele innych atrakcji, w tym również: jacuzzi, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, a także miejsca przeznaczone do ćwiczeń i rekreacji.
Atrakcje dla dzieci Lubelskie – Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogród Botaniczny UMCS
Atrakcje dla dzieci Lubelskie – Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie i inne atrakcje kulturalne
Dla rodzin, które cenią sobie czas spędzony na obcowaniu z kulturą polecanym miejscem w województwie lubelskim jest Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. W tym właśnie miejscu najmłodsi widzowie mogą podziwiać lalki animowane, które pokazywane są wraz z teatrem żywego planu, a tym samy tradycja łączy się z nowoczesnymi technikami multimedialnymi, co jest niezwykłym przeżyciem dla widzów.
Aby spędzić czas w otoczeniu kultury warto też wybrać się do Domu Słów, czyli przestrzeni poświęconej historii druku, legend tego regionu oraz filozofii.