Twoje dziecko idzie do przedszkola lub do szkoły? To mu się przyda!

Przygotowania do nowego roku szkolnego rodzice zawsze zaczynają z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba koniecznie wybrać się na zakupy, gdyż jest wiele rzeczy, które będą potrzebne w przedszkolu lub w szkole – oto przykłady takich właśnie akcesoriów.

Odpowiedni plecak to podstawa!

Jednym z najważniejszych nabytków, jeśli chodzi o akcesoria do szkoły dla dzieci, jest oczywiście plecak. Wybór wcale nie jest łatwy, ponieważ w tym zakresie możliwości są obecnie ogromne. Doradcy ze sklepu Mamissima podkreślają, że nie należy się kierować wyłącznie estetycznymi względami, chociaż wygląd jest w tym przypadku rzecz jasna ważny. Mając na uwadze ten właśnie aspekt, pod innym kątem kupuje się plecak szkolny dla dziewczynki, a pod innym plecak szkolny dla chłopca. Niemniej zasada jest zawsze niezmienna: plecaki do szkoły dla dzieci muszą być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Wiele w tym momencie zależy od tego, do której klasy idzie pociecha – starszym dzieciom przydadzą się bardziej pojemne plecaki. Wybrany model musi mieć wzmocniony gąbką lub pianką system nośny oraz być wyposażony w szerokie, amortyzujące szelki, również ze wzmocnieniem. Jeżeli natomiast chodzi o plecak do przedszkola, nie musi on spełniać aż tak restrykcyjnych wymogów. Zazwyczaj w zupełności wystarczy niewielki plecaczek do przedszkola, np. pluszowy.

Nie zapomnij o bidonie!

Robiąc zakupy szkolne, nie wolno zapomnieć o pojemnikach na drugie śniadanie. Przyda się również bidon dla dziecka do szkoły. Przy jego zakupie należy patrzeć m.in. na pojemność, obecność filtrów oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Musi on być szczelny oraz wygodny w użytkowaniu, a przy tym trwały. Warto potraktować go jako inwestycję na dłuższy czas, więc na jakości nie ma co oszczędzać.

Piórnik do kompletu!

Ładny i praktyczny piórnik to absolutne must have każdego ucznia, ale można w nim schować również i akcesoria do przedszkola. Pomieści długopisy, kredki do szkoły, ołówki, gumki do ścierania i jeszcze parę innych niezbędnych drobiazgów.