Jakie akcesoria dla niemowląt wybrać – potrzebne akcesoria dla noworodka

Wyprawka dla dziecka jest zestawem niezbędnych akcesoriów, które pozwolą na zaspokojenie potrzeb dziecka oraz ułatwią opiekę nad nim. Najczęściej przyszli rodzice mają dziewięć miesięcy, aby zaplanować i skompletować wyprawkę. Dowiedz się jakie potrzebne akcesoria dla noworodka kupić, aby zapewnić swojemu maluchowi wszystko do prawidłowego rozwoju.

Zobacz też: https://spokojdziecka.pl/holistyczny-rozwoj-dziecka-edukacja-holistyczna/

Kiedy kompletować akcesoria dla niemowląt?

Niektórzy rodzice kupują wszystko, co niezbędne już po porodzie, ale nie jest to zbyt dobry pomysł. Po porodzie rodzice mają ograniczony czas na zakupy i ciężko jest skompletować wyprawkę, mając w domu maleństwo.
Najlepszym czasem na kompletowanie wyprawki jest 18 – 20 tydzień ciąży. Czas ten jest dla przyszłych mam najlepszy, ponieważ mają one już za sobą poranne mdłości, ich brzuch ciążowy nie jest zbyt duży i nie stanowi dużego obciążenia i przyszła mama nie myśli aż tyle o nadchodzącym porodzie. W tych tygodniach rodzice znają już płeć dziecka i mogą spokojnie kupować ubranka i inne niezbędne akcesoria.

potrzebne akcesoria dla noworodka
potrzebne akcesoria dla noworodka

Potrzebne akcesoria dla noworodka, wyprawka

W wyprawce dla niemowlaka powinny znaleźć się tylko niezbędne akcesoria, ponieważ zabawki będą potrzebne dopiero w późniejszym okresie życia. W wyprawce znaleźć powinny się:

* ubranka w rozmiarze 56-62. Nie trzeba kupować ich bardzo dużo, ponieważ dziecko szybko rośnie i zaraz potrzebne będą ciuszki w większym rozmiarze. Najlepiej, aby ubranka były zrobione z naturalnych materiałów. Niezbędne będą: body, śpioszki, koszulki bez rękawków, czapeczki, kaftaniki oraz skarpetki,

* kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji noworodka muszą być dobrej jakości i posiadać wszystkie atesty i być przebadane dermatologicznie. Z kosmetyków i akcesoriów potrzebne będą: oliwka, płyn do kąpieli, krem nawilżający i na odparzenia, szczotka i grzebyk do włosów, waciki i nawilżane chusteczki oraz przewijak, pampersy i nożyczki do obcinania paznokci,

* akcesoria niezbędne do spania muszą zapewniać dziecku odpowiednie warunki i muszą być funkcjonalne oraz praktyczne. Niezbędny będzie kocyk, rożek, pieluszki tetrowe lub flanelowe, ceratka pod prześcieradło oraz pościel z wypełnieniem i ochraniacze na łóżeczko,

* wyposażenie pokoju noworodka składać powinno się z łóżeczka z materacykiem oraz przewijaka. Czasem niezbędna okazać może się niania elektroniczna lub kamerka, która pozwala na obserwację dziecka przez rodziców z innego pomieszczenia.

Kiedy dziecko będzie mogło już wychodzić na dwór, niezbędny okaże się wózek do spacerów. Podczas podróży samochodem potrzebny będzie bezpieczny fotelik samochodowy. Często przydać może się także nosidło ergonomiczne lub chusta, które umożliwi rodzicom noszenie dziecka podczas wykonywania prac domowych bez konieczności trzymania dziecka na rękach.

Podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka trzeba zastanowić się, co będzie naprawdę potrzebne i ograniczyć ilość kupowanych rzeczy, ponieważ często bywa tak, że okazują się one zupełnie niepotrzebne i tylko leżą w szafie.

https://spokojdziecka.pl/jak-zlobek-wplywa-na-dziecko-kiedy-oddac-dziecko-do-zlobka/