Weź udział w konkursie i wygraj kalendarz ze zdjęciem Twojego dziecka!

Zrób zdjęcie swojej pociechy pasujące do tematyki aktualnie trwającego etapu konkursu i prześlij je nam za pomocą formularza znajdującego się na dole strony. 

Konkurs podzielony jest na 3 etapy, których tematy będą na bieżąco ukazywały się na stronie oraz na fanpage:

https://www.facebook.com/spokojdzieckapl/

Etap I Szczęśliwe dziecko

Czas trwania od 29 marca do 19 czerwca.

Etap II Mały odkrywca

Czas trwania od 3 lipca do 20 sierpnia.

Etap III Synek mamusi i córeczka tatusia

Czas trwania od 4 września do 30 października.
Szczegóły już wkrótce!

10 x Miś Viburcol.

Półfinał:

W półfinale zajdą się wszystkie zdjęcia nagrodzone w 3 etapach. Spośród nich wybranych zostanie 13, które przejdą do Finału.

Finał:

Finaliści otrzymają nagrodę oraz kalendarz na 2018 rok, którego karty i okładkę ozdobią nagrodzone w finale zdjęcia.
Wyniki finału ogłoszone zostaną 30 listopada.   

13 x Szumiący Miś Whisbear® + kalendarz

Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 zdjęcie w każdym etapie Konkursu.

Rozmiar zgłoszonego zdjęcia nie może być mniejszy niż 5 Mpix.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

 • I. Na początek - ciąża

  Pierwszy trymestr – do 13 tygodnia ciąży. To czas wielkich zmian. Ciąży, co prawda jeszcze nie widać, ale Twój organizm dostosowuje się do nowego stanu. Już w piątym tygodniu życia płodowego u dziecka wykształcają się powoli zaczątki 33/34 kręgów. Zaczyna też powstawać mózg i układ nerwowy. Powinnaś pamiętać o kwasie foliowym. Maluszek ma już 2 mm, czyli jest wielkości pestki jabłka, widać już kulisty zawiązek głowy.

  W szóstym tygodniu maleństwo ma już głowę, tułów i ogonek, który potem zniknie. Serce zaczyna przepompowywać krew, a około 40. dnia pojawiają się ramiona i nóżki. To już mały wielkolud – ma 4 mm. W siódmym tygodniu widać już oczy, nos i usta. Rączki się wydłużają, a na ich końcach pojawiają się błonki niczym płetwy (nie martw się!, znikną). Od tej pory jesteście już trwale złączeni pępowiną.

  Czytaj cały artykuł
 • II. Witaj na świecie

  Pierwszy rok życia Twojego maluszka to okres niezwykle intensywnych zmian, które pojawiają się dosłownie z tygodnia na tydzień. W tym czasie dziecko przekształca się z maleńkiego noworodka, który może spać nawet 23 godziny na dobę w niemowlaka, który wypowiada już pierwsze słowa i rozumie proste polecenia rodziców. Pierwsze 12 miesięcy w życiu dziecka jest określane jako okres niemowlęcy.

  Pierwszy miesiąc: To miesiąc, kiedy maleństwo z noworodka stanie się niemowlęciem. To nie tylko zmiana nazwy, ale prawdziwy krok milowy w jego rozwoju. Na początku Twój maluszek nie będzie zbyt towarzyski, noworodek potrafi spać nawet 23 godziny na dobę. Jego główka jest ciągle zbyt ciężka, aby mógł ją samodzielnie unosić, dlatego bezwzględnie pamiętaj o jej podtrzymywaniu.

  Czytaj cały artykuł
 • III. 2 - 10 rok życia dziecka

  Zaczynasz ten okres z maleństwem, które dopiero co wyszło z wieku niemowlęcego, zakończysz z prawie nastolatkiem, a po drodze zaliczysz parę kryzysów, okresów buntu, ale też odczujesz ogromne przywiązanie Twojego dorastającego dziecka do Ciebie.

  Drugi rok: Pierwsze urodziny Twojego maluszka są umownym zakończeniem wieku niemowlęcego. Twoje dziecko rozpoczyna następny okres życia, w którym czeka je opanowanie wielu nowych umiejętności, takich jak samodzielne chodzenie, bieganie, posługiwanie się mową czy kontrola nad potrzebami fizjologicznymi. Stanie się ono również w coraz większym stopniu istotą społeczną, okazującą sympatię lub antypatię, nawiązującą przyjaźnie z rówieśnikami. Wzrasta jego samodzielność, niezależność i odrębność. Jest to okres głębokich zmian w psychice dziecka.

  Czytaj cały artykuł